Κυριακή 30 Μαΐου 2010

ΒΥΖΑΣ - ΑΟΤ 0-2 και ο ΑΟ Τρίκαλα στη Β' Εθνική

Με τον Ενόκ Πέρεζ να πετυχαίνει δυο γκολ - καρμπόν ύστερα απο εξαιρετικές ασίστ του Μίνγκα, οι "κυανέρυθροι" σκόρπισαν ατέλειωτη χαρά στους 4000 Τρικαλινούς φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες του Σταδίου της Νέας Σμύρνης για το μπαράζ ανόδου.

Το φιλμ του αγώνα

8' Κίτρινη κάρτα στον Ντούνη

11' Σέντρα του Ντούνη, κεφαλιά του Γεωργίου λιγο πριν η μπάλα φτάσει στον Ατματζίδη που ήταν σε επικίνδυνη θέση για γκολ.

* Ο Βύζας στα πρώτα 15 λεπτά κινείται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έχιε πλησιάσει με αξιώσεις 2 φορές τα καρέ του Τόλιου

18' Επικίνδυνη σέντρα σουτ ου Αντωνόπουλου, ο Τόλιος έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ

19' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΑΟΤ. Ο Κοιλιάρας άνοιξε στον Ενόκ ο οποίος απέναντι απο τον οϋλμαν σουταρε άουτ

20' Μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Στρατάκη που πέρασε όμως πάνω απο τα δοκάρια του Τόλιου
25' Κόρνερ του Στρατάκη, αφύλαχτος στην καριδά της άμυνας έπιασε την κεφαλιά ο Λισγάρας αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
* Ο ΑΟΤ απο το 35 και μετά έχει ισορροπίσει το παιχνίδι ενώ από το 40΄έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων
* Χωρίς αλλαγές στις συνθέσεις τους ξεκίνησαν το 2ο μέρος οι δυο ομάδες

50' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ. Σεντρα του Μίνγκα, ο Ενόκ έκανε το πλασέ και 0-1
57' Αλλαγή για τον ΑΟΤ στη θέση του Σαββίδη ο Χρυσάφης
60' Αλλαγή για τον Βύζα στη θέση του Μαζιώτη, ο Ρούσσος
65' Κόρνερ του Στρατάκη, ο Λισγάρας έκανε το πλασέ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
70' Αλλαγή για τον ΑΟΤ στη θέση του Γιώτα ο Μαϊστρέλλης

75' Αλλαγή για τον Βύζα στη θέση του Αρκουμάνη μπήκε ο Καλαμπλάκας
76' Κόρνερ Χρυσάφη, ο Γεωργίου πήρε την κεφαλιά αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Ούλμαν
78' Αλαγή για τον Βύζα, στη θέση του Αντωνόπουλου ο Καφαντάρης
83' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου
85' Εξαιρετική ασίστ του Ενόκ στον Μανουσάκη που πλάσαρε αλλά ο Ούλμαν απέκρουσε σε κόρνερ
85' Αλλαγή για τον ΑΟΤ στη θέση του Κοιλιάρα ο Καρράς
88΄Σουτ σου Καφαντάρη απο καλή θέση, η μπάλα περασε άουτ
92' Ο Λισγάρας σουταρε απο καλή θέσηαλλά μπλόκαρε ο Τόλιος
93' Σε αντεπίθεση, ο Μίνγκας σέντραρε για τον Εκόν ο οποίο στο άδεια τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 0-2

Οι συνθέσεις:
Βύζας (Αρναούτης): Ούλμαν, Ιωάννου, Αρκουμάνης, Ράσιτς, Ντούνης, Ατματζίδης, Μαζιώτης, Αντωνόπουλος, Λισγάρας, Όκουε, Στρατάκης
ΑΟ Τρίκαλα (Παντελίδης): Τόλιος, Τροϊρης, Κοιλιάρας, Γεωργίου, Γιώτας, Θεοδοσιάδης, Τελκίνσκι, Σαββίδης, Μίγκας, Μανουσάκης, Ένοκ