Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

2η νίκη για τις γυναίκες του Ασκληπιού

Α.Σ. Ασκληπιός – Α.Ο.Ρ. Μεγ. Καλυβίων 3-0

Τη δεύτερη νίκη σε 3 αγώνες πήραν οι Γυναίκες του Ασκληπιού στα πλαίσια του πρωταθλήματος γυναικών της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας.

Στο τοπικό Τρικαλινό ντέρμπι τα κορίτσια του Ασκληπιού επιβλήθηκαν του ΑΟΡ Μεγ. Καλυβίων με σκορ 3-0 σετ. Παίζοντας καλό volley κατά διαστήματα πρόσθεσαν άλλη μία νίκη στο ενεργητικό τους.
    Η ομάδα των Καλυβίων σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσε να δημιουργήσει προβλήματα και έτσι ήρθε φυσιολογικά το 3-0.

Στο 1ο σετ  η ομάδα του ΑΟΡ Μεγ. Καλυβίων κατάφερε να προηγηθεί με 1-3. Από δω και μετά ο Ασκληπιός πάτησε γκάζι και αφού έκανε το 12-6, με ένα σερί 13-3 πήρε το σετ με 25-9.

Στο 2ο σετ ίδια εικόνα. 11-3 για τον Ασκληπιό και 19-7 για να πάρει τελικά και αυτό το σετ με 25-13.
    Στο 3ο σετ είχαμε αρχικά ισοπαλία 7-7 με το Ασκληπιό να κάνει το 12-8. Με ένα σερί και πάλι 8-0 ο Ασκληπιός έφτασε στο 20-8 για να πάρει τελικά και το 3ο σετ με 25-12.

Τα σετ (με 1ο τον Ασκληπιό) 1ο 25-9, 2ο 25-13, 3ο 25-12.

Έπαιξαν: Α.Σ.Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γκουτζιούπα Ε. Λέκκα Μ. Γιαννοπούλου Κ. Βουλγαράκη Κ. Γεωργίου Α. Σκρέτα Χ. Καπέλου Ε. Τεντολούρη Μ. Σακελλαρίου Κ. Μουρατλάρη Β. Χατζή Β. Χαλκιαδάκη Κ.
ΑΟΡ Μεγ. Καλυβίων (Λαρίσης Δ) Μπεγλερίδου, Ραχιώτη, Κατσιούρα, Παπαπολύκαρπου, Παλίούρα Ε. Μαργαρίτη. Παλιούρα Β.