Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

Α.Ο.Τρίκαλα 2011 - ΠΑΟΚ Κοζάνης 3-0

Στο γήπεδο Κρηνίτσας έγινε σήμερα στις 3 το μεσημέρι το παιχνίδι μεταξύ του ΑΟΤ με την ΚΟΖΑΝΗ για την 4η αγωνιστική της Γ' Εθνικής του γυναικείου πρωταθλήματος.

Σε ένα επιθετικό μονόλογο εξελίχθηκε το ματς για την ομάδα των Τρικάλων και στο 7ο λεπτό η Έλενα Γιαννούλα με δυνατό γυριστό σουτ εκανε το 1-0.

Οι ευκαιρίες για τα Τρικαλα συνεχίστηκαν και καρποφόρησαν στο 35ο λεπτο οταν η Ηλιάνα Λουλέ με σουτ εκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια του Γιώργου Λουλέ ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και στο 55' η Φωτεινή Παπακώστα με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-0.

Σωρεία ευκαιριών μεχρι το σφύριγμα της λήξης για τον Α.Ο.Τ.,αλλά η εξαιρετική εμφανιση της τερματοφύλακα της Κοζάνης κρατησε το σκορ στο 3-0.

Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ 2011:ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ,ΖΙΩΓΑ(51' ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ Ι.),ΤΖΙΩΡΑ,ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,ΛΑΣΚΟΥ,ΒΑΜΠΟΥΛΑ