Πέμπτη 22 Μαρτίου 2012

Βόλλεϊ: Κορασίδες Ασκληπιός – Ε.Α. Λάρισας 0-3

Την πρώτη ήττα γνώρισε η ομάδα των κορασίδων του Ασκληπιού στους αγώνες της Β΄ Φάσης του Πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ.

ΣΕ παιχνίδι που έγινε την Τετάρτη 21/3 στο Κλειστό της Μπάρας τα Κορίτσια του Ασκληπιού δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι από αυτό το παιχνίδι, και μοιραία ήρθε αυτή η ήττα.

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα της Λάρισας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Ασκληπιού κάνοντας το 3-8 και 7-15 πήρε το 1ο σετ με 18-25.
    Στο 2ο σετ είχαμε ισοπαλία 4-4 και 8-8. Από το σημείο αυτό η ομάδα της Λάρισας άρχισε να παίρνει διαφορά και κάνοντας το 8-14 πήρε τελικά το σετ με 16-25.
    Στο τρίτο σετ ο Ασκληπιός ¨ήταν σε άλλο γήπεδο¨. Το δείχνει άλλωστε και το σκορ του σετ 1-25, υπέρ της ΕΑ Λάρισας με συνοπτικές διαδικασίες.

Τα σετ (1ος Ασκληπιός) 1ο 18-25 σε 20΄, 2ο 16-25 σε 20΄, 3ο 1-25 σε 17΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Βουλγαράκη Κ. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Σακελλαρίου Κ. Κουκουτή Ο. Τόλλιου Ε. Γκουτζιούπα Ε. Ζώη Θ. Λεπενιώτη Ν. Γιαννούλη Φ.
Ε.Α. Λάρισας  (Πνάκας Π.) Τζουβιλη Ε. Παπαστεργίου Π. Σουλτούκα Χ. Ναδενογλου Ε. Πλιτση Μ. Μπέη Ε. Ζαμπάκα Μ. Τάση Γ. Καλαμάτα Στ. Ντιμπορλίαγκα Ν. Φυσέκη Ι.