Τετάρτη 11 Απριλίου 2012

Στο Final 4 ανόδου οι Γυναίκες του Ασκληπιού

- Φιλ/κος Αμπελώνα- Ασκληπιός 2-3
- Στο Final 4 για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία οι Γυναίκες του Ασκληπιού μια αγωνιστική πριν την λήξη του Πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ.

Παρόλο που 2 σετ θα ήταν αρκετά για την πρόκριση, οι γυναίκες του Ασκληπιού πήραν τελικά τη νίκη στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Φιλ/κο Αμπελώνα και έτσι ότι και αν γίνει την τελευταία αγωνιστική στο γήπεδο της Μπάρας με αντίπαλο τον Γ.Σ. Λαμίας ο Ασκληπιός θα βρίσκεται στο Final 4 για την άνοδο στην Α2. Με νίκη οι Γυναίκες του Ασκληπιού θα πάρουν και την πρώτη θέση του ομίλου.

Στα του αγώνα τώρα που ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν τη νίκη. Απόδειξη ότι χρειάστηκε 5ο σετ για να τελειώσει ο αγώνας.

Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός προηγήθηκε 2-6 για να κάνει ο Αμπελώνας το 8-8. Νέα ισοπαλία στο 14-14 και 25-25 για να πάρει τελικά το σετ ο Αμπελώνας με 27-25.
    Στο 2ο σετ είχαμε 4-8 και 8-17 για τον Ασκληπιό, ο οποίος πήρε τελικά το σετ με 18-25.
    Στο 3ο σετ ίδια εικόνα 2-7 και 8-12 για τον Ασκληπιό που διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι τέλους πήρε το σετ με 17-25.
    Στο 4ο σετ ο Ασκληπιός δεν ήταν όπως στα προηγούμενα σετ και η ομάδα του Αμπελώνα αφού έκανε το 19-8 πήρε το σετ με 25-12.
    Στο 5ο σετ η ομάδα του Ασκληπιού εμφανίστηκε δυνατή έκανε το 4-7 και 8-12 παίρνοντας τελικά το σετ με 10-15.
Τα σετ (1ος Αμπελώνας) 1ο 27-25 σε 45΄, 2ο 18-25 σε 27΄, 3ο 17-25 σε 22, 4ο 25-12 σε 20 και 5ο 15-10 σε 9΄.